niedziela, 31 stycznia 2016

Migdały - złoty środek odchudzania

Każda z nas ma czasami ochotę na drobną przekąskę, Niestety podjadanie w ciągu dnia jest główną przyczyną otyłości. Jak więc poradzić sobie z tym szkodliwym dla nas nawykiem. Oczywiście jeśli mamy silną wolę możemy walczyć ze sobą i odmawiać sobie przyjemności. Jednak ja znam skuteczniejszy i łatwiejszy sposób. Jaki? Jedzenie migdałów!


Migdały, ze względu na bogactwo wartości odżywczych jakie zawierają, nazywane są królami orzechów. Jak pokazują badania są doskonałym uzupełnieniem diety dla osób odchudzających się. Zjedzenie około 30 migdałów dziennie zmniejsza apetyt i pozwala utrzymać prawidłową wagę ciała.

Migdały spośród wszystkich orzechów zawierają najwięcej witaminy B2, E i błonnika. Posiadają, również dużo dobrych nienasyconych kwasów tłuszczowych. To właśnie tym składnikom migdały zawdzięczają swoje właściwości odchudzające. Białko i błonnik usprawniają trawienie i na długo wypełniają nasz żołądek dając nam uczucie sytości, nienasycone kwasy tłuszczowe regulują metabolizm i zapobiegają gromadzeniu się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Jeść migdały powinnyśmy nie tylko ze względu na ich właściwości odchudzające. Orzechy te dzięki sporej zawartości magnezu, witamin z grupy B oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych doskonale wspomagają nasz układ nerwowy, poprawiają pamięć i koncentracje, działają przeciwdepresyjnie, zmniejszają również ryzyko chorób serca. Ze względu na dużą ilość białka migdały powinny znaleźć się w diecie wegetarian, a ze względu na zwartość witaminy B powinny jeść je osoby mające problem ze słabymi włosami i łamliwymi paznokciami. Migdały zawierają również dużą ilość witaminy E, która opóźnia proces starzenia się skóry. Są one dobre także dla kobiet w ciąży, gdyż pomagają zapobiec mdłością.

Pamiętać należy jednak, że migdałów nie można poddawać obróbce termicznej, gdyż tracą wówczas swoje właściwości. Najlepiej chrupać je wiec na surowo!

Jak widać migdały mogą stanowić złoty środek w naszej diecie odchudzającej, Nie dość, że pomogą w zrzucaniu zbędnych kilogramów, to jeszcze wzmocnią nasze włosy, skórę i paznokcie, a także korzystnie wpłyną na zdrowie całego organizmu. Nie należy jednak z nimi przesadzać. Po pierwsze dlatego, że jest to dość droga przekąska, a po drugie dość kaloryczna. Dlatego garstka tych orzechów dziennie w zupełności nam wystarczy. Od 10 do 30 zjedzonych migdałów pomiędzy posiłkami powinno opanować nasz głód i ochotę podjadania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz