wtorek, 2 lutego 2016

Cytrynowe oczyszczenie

O tym, że woda ma zbawienny wpływ na nasz organizm wie każda z nas. Ale czy słyszałyście kiedyś o piciu ciepłej wody z cytryną? O ile picie soku z cytryny może nas nie dziwić, chociażby ze względu na dużą ilość witaminy C. O tyle picie gorącej wody może wydać nam się dziwne.Jednak nic w tym dziwnego. Picie ciepłej wody stosowane było już w dawnej medycynie chińskiej jako doskonały środek na poprawę trawienia, a co za tym idzie na poprawę pracy całego organizmu. Ciepła woda oczyszcza żołądek, jelita, rozpuszcza toksyny. Pomaga również na niestrawność, przejedzenie, zaparcia, czy nudności.

Gorąca woda dodaje również energii. Popularne jest picie zimnej wody, schłodzonej zwłaszcza podczas wysiłku. A to ciepła woda dodaje nam sił, ponieważ organizm nie musi tracić energii na jej ogrzanie.

Nie ma więc wątpliwości, że ciepła woda, która oczyści nasz przewód pokarmowy, pomoże nam w walce z zbędnymi kilogramami. Jeśli chcemy osiągnąć jeszcze lepszy efekt i uzyskać więcej korzyści dla naszego organizmu dodajmy do ciepłej wody sok z cytryny, który podkręci nasz metabolizm.

Zalet spożywania wody z sokiem z cytryny jest wiele. Witamina C, zawarta w cytrynie, chroni nasz organizm, wspomaga układ odpornościowy, dzięki zawartości dużej ilości potasu stymuluje pracę mózgu i układu nerwowego, a także reguluje ciśnienie krwi. Cytryna pomaga również w trawieniu, gdyż pobudza wątrobę do wytwarzania żółci.

Co ważnej cytryna, pomimo tego, że jest kwaśnym owocem, wpływa pozytywnie na nasze pH i zmniejsza zakwaszenie naszego organizmu. Picie wody z cytryną pozytywnie wpływa również na nasz wygląd sprawia, że skóra staje się świeższa i jaśniejsza. Cytryna pomaga także w odchudzaniu, gdyż duża zawartość błonnika i pektyny pomaga w walce z głodem, a zasadowa dieta przyspiesza odchudzanie.

Pijmy wiec ciepłą wodę z cytryną codziennie rano. Do kubka wody dodajmy sok z połówki cytryny lub jeśli będzie to dla nas zbyt kwaśne, z 1/4 cytryny. Nie należy pić nierozcieńczonego soku z cytryny, gdyż negatywnie wpływa on na szkliwo zębów. Nie należy też przesadzać z ilością wypitego napoju. Jeden czy dwa kubki w ciągu dnia w zupełności nam wystarczą.

Natomiast czystą ciepłą wodę bez żadnych dodatków możemy stosować praktycznie przez cały dzień i do każdego posiłku. Im woda cieplejsza, tym lepiej wpłynie na oczyszczenie organizmu z toksyn. Uważajmy jednak, aby się nie poparzyć, najlepiej pić ją małymi łyczkami.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz